Belka
Niedziela, 18 Kwietnia 2021   imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jest taki kraj... Niepodległy

Data publikacji: 2018-07-25, Data modyfikacji: 2018-07-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Mysłowicach wygrała w konkursie „Na 100 Niepodległa”, ogłoszonym przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego i otrzymała grant na realizację projektu „Jest taki kraj… Niepodległy”. Projekt zakłada organizację zajęć w atrakcyjnej dla młodzieży formie, konkursów oraz spotkania z pieśnią patriotyczną, a głównym celem jest zwiększenie poziomu wiedzy dotyczącej historii Polski wśród młodzieży oraz wspólne celebrowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Realizacja zadania ma służyć wzmacnianiu wspólnoty i więzi międzypokoleniowej dzięki zaangażowaniu osób starszych, rodziców i seniorów na każdym etapie oraz popularyzacji wiedzy na temat procesów odzyskania niepodległości.

Pełna treść wiadomości na: myslowice.pl/page/index.php?id=3717&str=1116
myslowice.pl, Źródło artykułu: myslowice.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mysłowice

Mysłowice – miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim. Położone jest nad rzeką Przemszą, na Wyżynie Śląskiej. Liczba ludności to około 75 tyś. mieszkańców (stan na 2013). Miasto, w którego skład wchodzi 18 dzielnic leży w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Autostrada A4 i droga ekspresowa S1 przechodząca przez miejscowość znacznie skracają czas potrzebny, aby dostać się m.in. do Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Bielska-Białej i Cieszyna.

Miasto pochodzi z czasów średniowiecza. Świadczy o tym m.in. jego zabudowa. Kościół p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny pochodzi z XIV w. Warto również odwiedzić miejsca pamięci: Pomnik Powstańców Śląskich, Pomnik Tadeusza Kościuszki, Pomnik Żołnierzy 23 Batalionu Saperów Śląskich oraz Pomnik Kard. Augusta Hlonda; muzea: Centralne Muzeum Pożarnictwa i Muzeum Miasta Mysłowice. Czas wolny można spędzić podziwiając pomniki przyrody. Wystarczy wyruszyć na czerwony lub zielony szlak rowerowy.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola