Belka
Niedziela, 18 Kwietnia 2021   imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowy zespół do zadań związanych z reformą edukacji

Data publikacji: 2016-11-23, Data modyfikacji: 2016-11-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Nowy zespół do zadań związanych z reformą edukacji

Od 15 listopada w mysłowickim magistracie działa nowy zespół pn. Zespół ds. wdrożenia reformy ustroju szkolnego w mieście Mysłowice. Celem zespołu jest przygotowanie miejskich szkół do sprawnego przeprowadzenia reformy.

Nowy zespół składa się z czternastu osób: radnych Rady Miasta Mysłowice reprezentujących różne tereny miasta oraz z pracowników Wydziału Edukacji i Wydziału Rozwoju Miasta, a swoją działalność rozpoczął z dniem powołania. Przewodniczącym zespołu został I zastępca prezydenta miasta Grzegorz Brzoska odpowiedzialny za tematy związane z edukacją w mieście.

Głównym zadaniem zespołu jest wdrożenie reformy ustroju szkolnego w Mysłowicach poprzez m.in. takie zadania, jak: zbieranie informacji o obwodach i ilości uczniów oraz przyporządkowanie uczniów do obwodów.

Członkowie zespołu zaplanowali pierwsze spotkanie na 28 listopada br. o godz. 15:00 w Urzędzie Miasta Mysłowice. W trakcie spotkania zostanie wypracowane wspólne podejście do reformy i wyzwań z nią związanych w mysłowickich szkołach.

redakcja, Źródło artykułu: myslowice.pl, Autor zdjęć: myslowice.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mysłowice

Mysłowice – miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim. Położone jest nad rzeką Przemszą, na Wyżynie Śląskiej. Liczba ludności to około 75 tyś. mieszkańców (stan na 2013). Miasto, w którego skład wchodzi 18 dzielnic leży w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Autostrada A4 i droga ekspresowa S1 przechodząca przez miejscowość znacznie skracają czas potrzebny, aby dostać się m.in. do Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Bielska-Białej i Cieszyna.

Miasto pochodzi z czasów średniowiecza. Świadczy o tym m.in. jego zabudowa. Kościół p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny pochodzi z XIV w. Warto również odwiedzić miejsca pamięci: Pomnik Powstańców Śląskich, Pomnik Tadeusza Kościuszki, Pomnik Żołnierzy 23 Batalionu Saperów Śląskich oraz Pomnik Kard. Augusta Hlonda; muzea: Centralne Muzeum Pożarnictwa i Muzeum Miasta Mysłowice. Czas wolny można spędzić podziwiając pomniki przyrody. Wystarczy wyruszyć na czerwony lub zielony szlak rowerowy.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola