Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Stacja PKP Mysłowice - 5 towarowych (Captrain, Lotos, CTL, PKP Cargo) + SM42 na szopie | 10.08.2018

 
Witam wszystkich. Na dziś przygotowałem kolejny materiał z Mysłowic - tym razem z głównego dworca. Przez 75 minut (od 07:15 do 08:30) pojechało 5 towarowych, z czego większość to prywaciarze - tylko jeden skład PKP Cargo i również ciekawy :) Pod względem ilości składów szału nie było... ale zawsze coś :) Sama stacja jest zaniedbana - nie ma poczekalni, kas biletowych, toalety (chociaż dworzec jest), a za sprawą podniszczonych torów stykowych mamy tutaj niskie prędkości przelotowe. Mimo wszystko jest to ciekawe miejsce, choćby za sprawą dużego i zróżnicowanego ruchu towarowego :) Zapraszam do oglądania. Co i jak: 00:00 Intro. 00:27 Ujęcie na tabliczkę z napisem "Mysłowice". Droga na górze to ul. Oświęcimska. 00:46 Widok w kierunku Jęzora / Brzezinki. 01:02 Widok na szopę. Co ciekawe, stoi tam wagon typu Fa oraz niezidentyfikowana SM42, której naprawy podejmuje się nieznana mi firma. 1. 01:42 (2xRp1) Marokańczyk 201Eo-012 Lotosu ze składem beczek do przewozu propanu, jedzie w kierunku Mysłowic Brzezinki. 2. 04:50 Skoda 182 086-9 CTL ze składem platform Moris z szynami (najprawdopodobniej z Chorzowa Starego), jedzie w kierunku Jęzora. 3. 06:15 (Rp1) Skoda Lotosu 181 100-9 z beczkami do przewozu benzyny i oleju napędowego, jedzie w kierunku Mysłowic Brzezinki. 4. 09:13 EU07-359 PKP Cargo z samochodami marki Skoda jedzie w kierunku Jęzora. 5. 11:17 TEM2-213 Captrain ze składem platform do przewozu szyn jedzie w kierunku Jęzora. Docelowo Dąbrowa Górnicza Towarowa.

 


TenSzaleniecCoNagrywaPociągi
 
Data pliku video: 2018-08-16, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mysłowice

Mysłowice – miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim. Położone jest nad rzeką Przemszą, na Wyżynie Śląskiej. Liczba ludności to około 75 tyś. mieszkańców (stan na 2013). Miasto, w którego skład wchodzi 18 dzielnic leży w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Autostrada A4 i droga ekspresowa S1 przechodząca przez miejscowość znacznie skracają czas potrzebny, aby dostać się m.in. do Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Bielska-Białej i Cieszyna.

Miasto pochodzi z czasów średniowiecza. Świadczy o tym m.in. jego zabudowa. Kościół p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny pochodzi z XIV w. Warto również odwiedzić miejsca pamięci: Pomnik Powstańców Śląskich, Pomnik Tadeusza Kościuszki, Pomnik Żołnierzy 23 Batalionu Saperów Śląskich oraz Pomnik Kard. Augusta Hlonda; muzea: Centralne Muzeum Pożarnictwa i Muzeum Miasta Mysłowice. Czas wolny można spędzić podziwiając pomniki przyrody. Wystarczy wyruszyć na czerwony lub zielony szlak rowerowy.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola