Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Mysłowice
Belka
Wtorek, 21 Sierpnia 2018   imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

"Znalezione - nie kradzione" to twierdzenie...

Data dodania: 2018-08-20
Znalazłeś telefon, portfel, rower czy inną wartościową rzecz? Nie czekaj na wizytę policji, oddaj do Biura Rzeczy Znalezionych. Mnogość przypadków rejestrowanych przez stró&... więcej »
 
 

Informacje dla uczestników festiwalu w Hradec...

Data dodania: 2018-08-20
Od 23 do 25 sierpnia 2018 roku w mieście Hradec Králové w Czechach odbędzie się festiwal muzyki hiphopowej, w którym regularnie uczestniczą tysiące gości z Polski. Aby unikną... więcej »
 
 

Za nami XIV Międzynarodowy Obóz Młodzieżowych...

Data dodania: 2018-08-20
Z początkiem sierpnia strażacka młodzież zakończyła XIV Międzynarodowy Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (MDP). 8 dni spędzone z partnerami miasta Mysł... więcej »
 
 

Miasto wyraziło chęć przejęcia...

Data dodania: 2018-08-17
Oficjalne pismo dotyczące możliwości przejęcia przez miasto obiektów będących własnością SRK S.A. więcej »
 
 

Wniosek na dofinansowanie projektu budowy...

Data dodania: 2018-08-17
Urząd Miasta Mysłowice złożył wniosek o dofinansowanie ze środków unijnych realizacji projektu Bike&Ride, w ramach którego powstanie parking wraz z trasami rowerowymi obejmują... więcej »
 
 

Odwiedziny krewnych Jocoba Lustiga.

Data dodania: 2018-08-17
  Roger Lustig, mieszka w Nowym Jorku i zawodowo zajmuje się badaniami genealogicznymi dotyczącymi Żydów niemieckich, w tym także śląskich. Do Mysłowic przybył wraz z &... więcej »
 
 

Policyjne działania "Alkohol i narkotyki"

Data dodania: 2018-08-16
Dzisiaj Policja prowadzi ogólnopolskie działania pn. „ALKOHOL i NARKOTYKI”, ukierunkowane na eliminowanie z ruchu drogowego osób będących w stanie po użyciu alkoholu lub środka dz... więcej »
 
 

Dwie dekady Mietalla Walusia - wyjątkowy koncert

Data dodania: 2018-08-16
8 września w Mysłowicach odbędzie się koncert specjalny, podsumowujący dwadzieścia lat muzycznej aktywności Mietalla Walusia, twórcy Negatywu, współtwórcy Lenny Valen... więcej »
 
 

Pies na smyczy - obowiązek czy dobra wola?

Data dodania: 2018-08-16
Okazuje się, że prowadzenie psa na smyczy to nie tak oczywista sprawa jakby się wydawało. Czy można wychodzić ze zwierzakiem bez smyczy? Gdzie można puścić go wolno? Na te i inne pyt... więcej »
 
 

"Bezpieczny sierpień 2018" - policjanci apelują o...

Data dodania: 2018-08-15
Sierpniowy weekend to czas intensywnych wyjazdów i wakacyjnych podróży. Ważne byśmy w tym czasie bezpiecznie dotarli do celu, a potem wrócili do naszych domów. Na śląskich droga... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 181
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mysłowice

Mysłowice – miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim. Położone jest nad rzeką Przemszą, na Wyżynie Śląskiej. Liczba ludności to około 75 tyś. mieszkańców (stan na 2013). Miasto, w którego skład wchodzi 18 dzielnic leży w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Autostrada A4 i droga ekspresowa S1 przechodząca przez miejscowość znacznie skracają czas potrzebny, aby dostać się m.in. do Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Bielska-Białej i Cieszyna.

Miasto pochodzi z czasów średniowiecza. Świadczy o tym m.in. jego zabudowa. Kościół p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny pochodzi z XIV w. Warto również odwiedzić miejsca pamięci: Pomnik Powstańców Śląskich, Pomnik Tadeusza Kościuszki, Pomnik Żołnierzy 23 Batalionu Saperów Śląskich oraz Pomnik Kard. Augusta Hlonda; muzea: Centralne Muzeum Pożarnictwa i Muzeum Miasta Mysłowice. Czas wolny można spędzić podziwiając pomniki przyrody. Wystarczy wyruszyć na czerwony lub zielony szlak rowerowy.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola