Belka
Piątek, 19 Października 2018   imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Złote gody małżeńskie

Data dodania: 2018-10-17
Sześć par małżeńskich świętowało 16 października jubileusz złotych godów. Życzenia jubilatom złożyli prezydent Edward Lasok i przewodniczący Rady Mias... więcej »
 
 

Uwaga, zwierzęta na drodze!

Data dodania: 2018-10-16
Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierz... więcej »
 
 

Podsumowanie działań "Truck...

Data dodania: 2018-10-16
Wczoraj policjanci drogówki prowadzili działania pn."Truck & Bus". W czasie akcji mundurowi skontrolowali w sumie 45 pojazdów, w tym 36 ciężarowych. Dokładnie sprawdzano stan techniczny, upr... więcej »
 
 

Jeszcze w październiku ruszy remont DW934

Data dodania: 2018-10-16
Po dwóch nierozstrzygniętych postępowaniach zakończono negocjacje w sprawie remontu określonych odcinków drogi wojewódzkiej DW934. Już od najbliższego poniedziałku, 22 pa&... więcej »
 
 

Budowa szaletu w centrum miasta

Data dodania: 2018-10-16
Jak bardzo inwestycja miejska różni się od tych realizowanych we własnych gospodarstwach domowych znakomicie obrazuje przykład budowy szaletu w centrum miasta. W miejscu starego, zniszczonego obiektu ... więcej »
 
 

Nowa odsłona Kina Znicz!

Data dodania: 2018-10-16
Po długim procesie termomodernizacji i remontu wnętrza Mysłowicki Ośrodek Kultury ponownie otwarł swoją filię na Brzezince. Uroczyste otwarcie odbyło się w sobotę 13 paździ... więcej »
 
 

Noś odblaski - Świeć przykładem!

Data dodania: 2018-10-15
Używanie elementów odblaskowych szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować nasze życie. Dlatego też... więcej »
 
 

Trwają działania "Truck &...

Data dodania: 2018-10-15
Dzisiaj policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Drogówka szczególną uwagę będzie zwracać na kierujących samochodami ciężarowymi ... więcej »
 
 

Zmiana ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy...

Data dodania: 2018-10-15
Ministerstwo Finansów Generalny Inspektor Informacji Finansowej informuje o nowelizacji ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2018 r. poz. 723 ... więcej »
 
 

Dzień Edukacji Narodowej 2018

Data dodania: 2018-10-15
Wczoraj obchodzony był ogólnopolski Dzień edukacji. Z tej okazji nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 w Mysłowicach przygotowali uroczystą akademie. Odbyła się ona dzisia... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 197
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mysłowice

Mysłowice – miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim. Położone jest nad rzeką Przemszą, na Wyżynie Śląskiej. Liczba ludności to około 75 tyś. mieszkańców (stan na 2013). Miasto, w którego skład wchodzi 18 dzielnic leży w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Autostrada A4 i droga ekspresowa S1 przechodząca przez miejscowość znacznie skracają czas potrzebny, aby dostać się m.in. do Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Bielska-Białej i Cieszyna.

Miasto pochodzi z czasów średniowiecza. Świadczy o tym m.in. jego zabudowa. Kościół p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny pochodzi z XIV w. Warto również odwiedzić miejsca pamięci: Pomnik Powstańców Śląskich, Pomnik Tadeusza Kościuszki, Pomnik Żołnierzy 23 Batalionu Saperów Śląskich oraz Pomnik Kard. Augusta Hlonda; muzea: Centralne Muzeum Pożarnictwa i Muzeum Miasta Mysłowice. Czas wolny można spędzić podziwiając pomniki przyrody. Wystarczy wyruszyć na czerwony lub zielony szlak rowerowy.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola