Belka
Niedziela, 18 Kwietnia 2021   imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Konkurs Plastyczny "Powstania Śląskie...

Data dodania: 2019-07-09
Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza do udziału w konkursie plastycznym "Powstania Śląskie oczyma dzieci". Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych zamieszkują... więcej »
 
 

Policjanci zatrzymali poszukiwanego listami gończymi

Data dodania: 2019-07-08
Mysłowiccy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego dwoma listami gończymi. 38-letni mieszkaniec Jaworzna przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się ponad 2 lata, a poszukiwany był... więcej »
 
 

Uwaga na kieszonkowców! Nie daj się złodziejowi!

Data dodania: 2019-07-08
Policjanci ostrzegają i apelują - uwaga na kieszonkowców! Targowiska i środki komunikacji miejskiej to najczęstsze miejsca, gdzie odnotowuje się kradzieże kieszonkowe. Złodzieje wykorzystu... więcej »
 
 

Zespół Pokahontaz kręcił teledysk w Mysłowicach

Data dodania: 2019-07-08
W niedzielne popołudnie (7.07) dużo działo się w Mysłowicach! Podwórko przy ul. Świerczyny zamieniło się w plan zdjęciowy do teledysku zespołu Pokahontaz, który wc... więcej »
 
 

Zainteresuj się co robi twoje dziecko

Data dodania: 2019-07-05
Czas wakacji to dla dzieci okres większej swobody, wolności, poczucia nieskrępowania obowiązkami szkolnymi i niestety często czas wolny od nadzoru dorosłych i często od odpowiedzialności. A ... więcej »
 
 

Osoba  z niepełnosprawnością wzroku i/lub...

Data dodania: 2019-07-05
Pełnomocnik Prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych Marta Ostrowska wspólnie z Krzysztofem Wostalem i Agnieszką Majnusz zorganizowali pierwsze spotkanie, którego  tematyką było b... więcej »
 
 

Stan kadrowy w śląskiej policji

Data dodania: 2019-07-04
W związku z pojawiającymi się w mediach artykułami wyrażającymi zaniepokojenie ilością wakatów w Policji wyjaśniamy: bezpieczeństwo mieszkańców naszego wojew&oac... więcej »
 
 

MIT: Najbezpieczniej jest na prostej drodze?

Data dodania: 2019-07-04
Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że na prostych odcinkach dróg jest najbezpieczniej. W oparciu o dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji obal... więcej »
 
 

Działania "Motocykl" na...

Data dodania: 2019-07-04
Wczoraj policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pn. "Motocykl". Celem działań jest przede wszystkim ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem kierujących jednośladami oraz eliminowanie ... więcej »
 
 

Kolejny kierowca pod wpływem alkoholu

Data dodania: 2019-07-03
Policjanci mysłowickiej drogówki zatrzymali kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. 53-letni mieszkaniec Imielina jechał ciężarowym volvo mając w organizmie prawie 0,5 promila alkoholu. Mę... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 262
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mysłowice

Mysłowice – miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim. Położone jest nad rzeką Przemszą, na Wyżynie Śląskiej. Liczba ludności to około 75 tyś. mieszkańców (stan na 2013). Miasto, w którego skład wchodzi 18 dzielnic leży w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Autostrada A4 i droga ekspresowa S1 przechodząca przez miejscowość znacznie skracają czas potrzebny, aby dostać się m.in. do Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Bielska-Białej i Cieszyna.

Miasto pochodzi z czasów średniowiecza. Świadczy o tym m.in. jego zabudowa. Kościół p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny pochodzi z XIV w. Warto również odwiedzić miejsca pamięci: Pomnik Powstańców Śląskich, Pomnik Tadeusza Kościuszki, Pomnik Żołnierzy 23 Batalionu Saperów Śląskich oraz Pomnik Kard. Augusta Hlonda; muzea: Centralne Muzeum Pożarnictwa i Muzeum Miasta Mysłowice. Czas wolny można spędzić podziwiając pomniki przyrody. Wystarczy wyruszyć na czerwony lub zielony szlak rowerowy.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola