Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Kibicuje Fair Play

Data dodania: 2018-12-14
Policjant zajmujący się profilaktyką rozpoczął cykl spotkań z uczniami szkół podstawowych i ponadpodstawowych w ramach akcji "Kibicuje Fair Play". Wczoraj odwiedził młodzie&... więcej »
 
 

Policjant z Mysłowic Mistrzem Polski Nauczycieli i...

Data dodania: 2018-12-13
St. asp. Dariusz Opatrzyk z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologi KMP w Mysłowicach zdobył I miejsce na Mistrzostwach Polski Nauczycieli i Trenerów w Badmintonie w grze mieszanej i d... więcej »
 
 

Obowiązki właścicieli nieruchomości w okresie...

Data dodania: 2018-12-13
Jeśli jesteś właścicielem, współwłaścicielem, użytkownikiem bądź zarządcą nieruchomości masz obowiązek dbać o czystość i porządek prz... więcej »
 
 

Nie dajmy się okraść przed świętami

Data dodania: 2018-12-13
Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. Widać to na ulicach, w centrach handlowych i mniejszych sklepach. Wielu z nas, pochłoniętych świątecznymi zakupami, zapomina o ostrożnoś... więcej »
 
 

Akcja społeczna - Sprzątanie Lasu przed Gwiazdką

Data dodania: 2018-12-13
Już w najbliższą sobotę w dzielnicy Janów Miejski – Ćmok odbędzie się Rodzinna Gra Terenowa. Jest to dobra okazja do tego, aby dzieci wraz z rodzicami poznały las oraz pomogl... więcej »
 
 

Sesja Rady Miasta

Data dodania: 2018-12-13
Przewodniczący Rady Miasta Mysłowice zawiadamia, że w dniu 20 grudnia 2018 r. o godz. 15:00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbędzie się zwyczajna sesja Rady Miasta. więcej »
 
 

Ślubowanie klasy policyjnej w mysłowickim liceum

Data dodania: 2018-12-12
Bardzo ważny dzień miał dzisiaj miejsce w II Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Mysłowicach. Młodzi mundurowi z klas o profilu policyjnym zło&... więcej »
 
 

Zdążyć z pomocą - kontrole pustostanów i apel...

Data dodania: 2018-12-12
Ostatnie dni przyniosły znaczne spadki temperatury. Taka sytuacja może szczególnie zagrażać życiu i zdrowiu bezdomnych. W okresie jesienno-zimowym wielu z nich umiera z powodu wychłodzenia orga... więcej »
 
 

"Dar za dar - podaruj bezpieczeństwo...

Data dodania: 2018-12-12
Policjanci z Mysłowic wspólnie z Fundacją Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej, Automobilklubem Mysłowickim, RCKiK w Katowicach, Nadleśnictwem Katowice i Mysłowickim Ośrodkiem Ku... więcej »
 
 

Lodowisko w Parku Słupna już otwarte

Data dodania: 2018-12-12
Tydzień temu w czwartek oficjalnie zostało otwarte plenerowe lodowisko w Parku Słupna. Można korzystać z niego codziennie. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 214
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mysłowice

Mysłowice – miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim. Położone jest nad rzeką Przemszą, na Wyżynie Śląskiej. Liczba ludności to około 75 tyś. mieszkańców (stan na 2013). Miasto, w którego skład wchodzi 18 dzielnic leży w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Autostrada A4 i droga ekspresowa S1 przechodząca przez miejscowość znacznie skracają czas potrzebny, aby dostać się m.in. do Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Bielska-Białej i Cieszyna.

Miasto pochodzi z czasów średniowiecza. Świadczy o tym m.in. jego zabudowa. Kościół p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny pochodzi z XIV w. Warto również odwiedzić miejsca pamięci: Pomnik Powstańców Śląskich, Pomnik Tadeusza Kościuszki, Pomnik Żołnierzy 23 Batalionu Saperów Śląskich oraz Pomnik Kard. Augusta Hlonda; muzea: Centralne Muzeum Pożarnictwa i Muzeum Miasta Mysłowice. Czas wolny można spędzić podziwiając pomniki przyrody. Wystarczy wyruszyć na czerwony lub zielony szlak rowerowy.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola