Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

3 towarowe w trzech miejscach na Śląsku (Mysłowice Brzęczkowice, Katowice, Bytom) | 02.11.2018

 
| 02.11.2018 | Trzy najciekawsze składy jakie udało mi się nagrać podczas wypadu na Śląsk. Cała reszta to "zwyklaki" PKP Cargo. Każdy skład na filmie został nagrany w innym miejscu: Vectron PKP Cargo na przystanku Mysłowice Brzęczkowice, duet dawnego Spedkoksu (aktualnie JSW Logistics) z okna Elfa II w Katowicach, a Tamara Rail Polska - na dworcu w głównym w Bytomiu. Zapraszam do oglądania. 1. 00:00 (Rp1) Mysłowice Brzęczkowice. Vectron PKP Cargo EU46-512 ze składem próżnych autolawet w rel. Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce - Mladá Boleslav, przemierza odcinek Sosnowiec Jęzor - Mysłowice Brzezinka. 2. 01:26 Przenosimy się do Katowic. Skład nagrany z okna Elfa II generacji. Sputnik 3E/1-006 (mal. DLA) z niedawno pomalowaną Tamarą TEM2-244 i składem węglarek na haku opuszcza główny dworzec w Katowicach i zmierza w kierunku Katowic Ligoty. Jest to skład spółki JSW Logistics (dawniejszy Spedkoks). 3. 01:52 Na koniec Bytom. Tamara Rail Polska TEM2-225 ze składem węglarek z miałem węglowym na haku zmierza w kierunku Zabrza Biskupic. Podziękowania dla towarzysza wyprawy, Karola z kanału Kolejowe filmy z Bytomia (youtube.com/channel/UCtOvEoK2Z6FcJP5bErv5_kg)

 


TenSzaleniecCoNagrywaPociągi
 
Data pliku video: 2018-12-25, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mysłowice

Mysłowice – miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim. Położone jest nad rzeką Przemszą, na Wyżynie Śląskiej. Liczba ludności to około 75 tyś. mieszkańców (stan na 2013). Miasto, w którego skład wchodzi 18 dzielnic leży w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Autostrada A4 i droga ekspresowa S1 przechodząca przez miejscowość znacznie skracają czas potrzebny, aby dostać się m.in. do Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Bielska-Białej i Cieszyna.

Miasto pochodzi z czasów średniowiecza. Świadczy o tym m.in. jego zabudowa. Kościół p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny pochodzi z XIV w. Warto również odwiedzić miejsca pamięci: Pomnik Powstańców Śląskich, Pomnik Tadeusza Kościuszki, Pomnik Żołnierzy 23 Batalionu Saperów Śląskich oraz Pomnik Kard. Augusta Hlonda; muzea: Centralne Muzeum Pożarnictwa i Muzeum Miasta Mysłowice. Czas wolny można spędzić podziwiając pomniki przyrody. Wystarczy wyruszyć na czerwony lub zielony szlak rowerowy.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola