Belka
Środa, 21 Listopada 2018   imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jak przywrócić porządek na Piasku - Mysłowice ? Pierwsze decyzje zapadły

 
Pijackie burdy, awantury, wyzwiska, zakłócanie spokoju i ciszy nocnej to codzienność w pokopalnianej dzielnicy Piasek. Sen z powiek mieszkańców spędza grupa chuliganów i pijaków, którzy w dzień i w nocy przesiadują w okolicach ulicy Gwarków i Sobieskiego. Alkohol mają na wyciągnięcie ręki w kilku okolicznych sklepach i melinach. Ci, którzy odważą się zwrócić im uwagę lub wezwać policję, są wyzywani od konfidentów albo mają okna obrzucone jajkami. Boją się o siebie i o swoje dzieci. Zdesperowani lokatorzy poszli po pomoc do prezydenta miasta i komendanta policji. O reakcję poprosili też nowy zarząd Śląsko-Dąbrowskiej Spółki Mieszkaniowej. Domagają się przede wszystkim skuteczniejszych działań policji oraz uporządkowania i oświetlenia osiedla. We wtorek Edward Lasok spotkał się z mieszkańcami w Zespole Szkół Sportowych, a tydzień wcześniej zaprosił do magistratu służby i instytucje, które mogą wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na Piasku. Opracowany został plan działań na najbliższy czas. Uruchomione zostały już wspólne patrole policji i straży miejskiej, które kontrolują dzielnicę na dwie wydłużone zmiany. Mieszkańcy usłyszeli również, że 6 z 27 planowanych dla miasta kamer miejskiego monitoringu urząd zamontuje właśnie na Piasku. Prezes spółki mieszkaniowej zadeklarował, że podejmie rozmowy z telewizją kablową TOYA na temat zamontowania dodatkowych kamer przy familokach, obiecał także natychmiastową wycinkę chaszczy, a do końca roku siedem nowych latarni. Po rozmowach z władzami miasta właściciel całodobowego sklepu monopolowego przy ul. Gwarków zobowiązał się, że w tygodniu będzie zamykać sklep o 23. Ta decyzja nie do końca zadowala jednak mieszkańców, bo w weekendy alkohol będzie można kupić przez całą noc, a to wtedy właśnie jest najwięcej burd. We wrześniu radzie miasta zostanie również przedłożona nowelizacja uchwały antyalkoholowej obniżająca limit punktów sprzedaży alkoholu i precyzująca odległość sklepów i barów z alkoholem od miejsc chronionych ustawą. Prezydent zgodził się także z mieszkańcami, że MOPS powinien zwiększyć nadzór nad swoimi klientami, spośród których wywodzi się część patologii Piasku. Zapowiedział też rozmowy z prezesem spółki mieszkaniowej na temat wysiedlenia osób z wyrokami eksmisyjnymi. To z takich rodzin wywodzą się alkoholicy, którzy zakłócają spokój. Aby pozbyć się ich z osiedla, trzeba znaleźć dla nich mieszkania socjalne.

 


dlaCiebietv
 
Data pliku video: 2016-07-02, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mysłowice

Mysłowice – miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim. Położone jest nad rzeką Przemszą, na Wyżynie Śląskiej. Liczba ludności to około 75 tyś. mieszkańców (stan na 2013). Miasto, w którego skład wchodzi 18 dzielnic leży w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Autostrada A4 i droga ekspresowa S1 przechodząca przez miejscowość znacznie skracają czas potrzebny, aby dostać się m.in. do Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Bielska-Białej i Cieszyna.

Miasto pochodzi z czasów średniowiecza. Świadczy o tym m.in. jego zabudowa. Kościół p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny pochodzi z XIV w. Warto również odwiedzić miejsca pamięci: Pomnik Powstańców Śląskich, Pomnik Tadeusza Kościuszki, Pomnik Żołnierzy 23 Batalionu Saperów Śląskich oraz Pomnik Kard. Augusta Hlonda; muzea: Centralne Muzeum Pożarnictwa i Muzeum Miasta Mysłowice. Czas wolny można spędzić podziwiając pomniki przyrody. Wystarczy wyruszyć na czerwony lub zielony szlak rowerowy.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola