Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kraków Gł - (Skawina) - Mysłowice - Katowice 23.06.2018

 
TLK 38152 Zefir w dniu 23 czerwca 2018 który właśnie rozpoczynał wakacyjne kursowanie od początku miał pecha. Podstawiony został dopiero na dwie minuty przed planowanym odjazdem, a potem był zajęty tor w stronę Płaszowa co poskutkowało tym że odjechał z Krakowa z 30 minutowym opóźnieniem. Pociąg prowadził elektrowóz EP-444. Trasa nie jest zwyczajna, gdyż ten pociąg jedzie objazdem, czyli pomija z racji przeprowadzanej modernizacji szlaków większe miasta jak Trzebinia i Jaworzno. Jedzie przez LK 91 w kierunku Płaszowa, przez łącznicę 624 w Krzemionkach, LK 94 przez Skawinę (bez zatrzymania) w kierunku Oświęcimia, ale do miasta nie wjeżdża tylko przez łącznicę 699 przecina LK 93 (Trzebinia - Zebrzydowice) i włącza się do LK 138 i nią jedzie przez Nowy Bieruń (bez zatrzymania) i Mysłowice do Katowic. Główne linie są dwutorowe, łącznica w Krzemionkach też, a łącznica w Oświęcimiu jednotorowa. Wszystkie trasy są zelektryfikowane. Pierwotnie miałem nagrywać tylko do Mysłowic, ale chętnie nagrałem to nic nie robienie w Mysłowicach. Trasa ta jeszcze nigdy nie była nagrana z tyłu składu i w jednym kawałku, więc myślę, że trafiłem. Pogoda była ogólnie nie zła, tylko w okolicy Oświęcimia był rzęsisty deszcz, ale pociąg nie jechał tak szybko by uniemożliwić nagrywanie poprzez zachlapanie szyby.

 


JuMi74
 
Data pliku video: 2018-06-25, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mysłowice

Mysłowice – miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim. Położone jest nad rzeką Przemszą, na Wyżynie Śląskiej. Liczba ludności to około 75 tyś. mieszkańców (stan na 2013). Miasto, w którego skład wchodzi 18 dzielnic leży w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Autostrada A4 i droga ekspresowa S1 przechodząca przez miejscowość znacznie skracają czas potrzebny, aby dostać się m.in. do Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Bielska-Białej i Cieszyna.

Miasto pochodzi z czasów średniowiecza. Świadczy o tym m.in. jego zabudowa. Kościół p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny pochodzi z XIV w. Warto również odwiedzić miejsca pamięci: Pomnik Powstańców Śląskich, Pomnik Tadeusza Kościuszki, Pomnik Żołnierzy 23 Batalionu Saperów Śląskich oraz Pomnik Kard. Augusta Hlonda; muzea: Centralne Muzeum Pożarnictwa i Muzeum Miasta Mysłowice. Czas wolny można spędzić podziwiając pomniki przyrody. Wystarczy wyruszyć na czerwony lub zielony szlak rowerowy.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola