Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Milcz Serce - Mysłowice // BYTOM ZDRÓJ

 
Sentymentalna podróż sztygara do serca Kopalni Matki - górującej nad miastem niczym niezdobyta twierdza. Dzisiaj jest ona trupim szkieletem, ruiną, pozostałością po dawnej chwale. Jej relikwie - w takt pieśni żałobnej wygrywanej przez wiatr, cięte palnikiem - stają się ozdobą pobliskich skupów złomu. Piosenka pochodzi z albumu o zabarwieniu lekko konceptualnym pod tytułem BYTOM ZDRÓJ. Każda z ośmiu onirycznych historii osadzona jest w jednym ze śląskich miast od Ustronia przez Bytom po Katowice. Album być może ukaże się. Zdjęcia/Montaż: rumburakprodukcja.pl/ Miks/Mastering: Michał Kupicz Muzyka/Tekst: Milcz Serce Sax: Mateusz Parzymięso Nagrania: 106BC/SixPack Nagrania ------------------------------------------------------- Z naszych hałd jak z czarnych plaż, węglowy pył kosmiczny kurz. Wciągam do płuc, wpuszczam do żył, węglowy pył kosmiczny kurz. Z powyginanych blach - Zamek Książ, straszydło KWK bez rąk. Nie wiedziałem, że jej każda noc, tatuowana w głowach hajerów. Na skrzypiących wozach wiozą Ją, Jej truchło trupojady kroją jak tort. Nie wiedziałem, że jej marny los, jest zapisany w gwiazdach - jak mój. Z naszych hałd jak z czarnych plaż, węglowy pył kosmiczny kurz. Wciągam do płuc, wpuszczam do żył, węglowy pył kosmiczny kurz.

 


Milcz Serce
 
Data pliku video: 2019-01-09, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mysłowice

Mysłowice – miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim. Położone jest nad rzeką Przemszą, na Wyżynie Śląskiej. Liczba ludności to około 75 tyś. mieszkańców (stan na 2013). Miasto, w którego skład wchodzi 18 dzielnic leży w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Autostrada A4 i droga ekspresowa S1 przechodząca przez miejscowość znacznie skracają czas potrzebny, aby dostać się m.in. do Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Bielska-Białej i Cieszyna.

Miasto pochodzi z czasów średniowiecza. Świadczy o tym m.in. jego zabudowa. Kościół p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny pochodzi z XIV w. Warto również odwiedzić miejsca pamięci: Pomnik Powstańców Śląskich, Pomnik Tadeusza Kościuszki, Pomnik Żołnierzy 23 Batalionu Saperów Śląskich oraz Pomnik Kard. Augusta Hlonda; muzea: Centralne Muzeum Pożarnictwa i Muzeum Miasta Mysłowice. Czas wolny można spędzić podziwiając pomniki przyrody. Wystarczy wyruszyć na czerwony lub zielony szlak rowerowy.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola